Zeilschip in een haven op Zakynthos op een zonnige dag met blauwe lucht

Het weer op Zakynthos en de beste reistijd

Hete zomers, warm zeewater tot in oktober en zachte, natte winters. Zo kies je de maand die bij jouw vakantie past.

Het weer op Zakynthos is van eind mei tot begin oktober vrijwel altijd zonnig en droog. In de zomer loopt de temperatuur overdag op tot boven de 30 graden, terwijl de zee in augustus en september rond de 25 tot 26 graden ligt. De winter is mild maar nat, waardoor het eiland in het voorjaar opvallend groen is.

Hieronder vind je het klimaat per maand, wat je per seizoen kunt verwachten en welke periode het beste past bij strandvakantie, rondrijden of schildpadden zien.

In het kort

  • Beste reistijd voor strand en zwemmen: half juni tot eind september.
  • Juli en augustus: gemiddeld 31 tot 32 graden en vrijwel geen regen.
  • Zeewater rond 25 graden van juli tot en met september, in oktober nog 23.
  • Van november tot maart veel regen en zijn de meeste hotels dicht.

Het klimaat op Zakynthos

Zakynthos heeft een mediterraan klimaat. Bijna alle regen valt tussen oktober en april, met de natste maanden in november, december en januari. In die periode valt per maand vaak meer dan 150 millimeter, meer dan in een gemiddelde Nederlandse herfstmaand.

In de zomer bepaalt de noordwestenwind, de maestro, het gevoel. Die steekt meestal ’s middags op en houdt de hitte aan de westkust en in het noorden wat draaglijker. De zuidkust rond Laganas en Kalamaki ligt beschut en voelt daardoor vaak warmer en vochtiger aan.

Het weer op Zakynthos per maand

De cijfers hieronder zijn afgeronde gemiddelden op basis van meerjarige klimaatgegevens. Individuele jaren kunnen flink afwijken, vooral in de overgangsmaanden april, mei en oktober.

MaandMax. temp. (°C)Min. temp. (°C)Zeewater (°C)Zonuren per dagRegendagen
Januari14816412
Februari15815510
Maart1791569
April20111687
Mei241519104
Juni291822112
Juli312125121
Augustus322126121
September281925104
Oktober24152378
November191220511
December16917413

Beste reistijd per type vakantie

  • Strand en zwemmen: half juni tot eind september. Het zeewater is dan 22 graden of warmer.
  • Rondrijden en wandelen: mei en eind september tot half oktober. Het is warm maar niet heet, en de wegen naar de westkust zijn rustiger.
  • Met jonge kinderen: juni en september. Minder hitte op het middaguur en minder drukte op de stranden.
  • Schildpadden zien: juni tot en met augustus, als de vrouwtjes in de Baai van Laganas zijn om eieren te leggen. Vanaf eind juli komen de eerste nesten uit.
  • Uitgaan in Laganas: juli en augustus, als de meeste bars en clubs volledig open zijn.

Meer over de schildpadden en de boottochten lees je bij de bezienswaardigheden.

Tip: kijk een paar dagen voor vertrek naar de weersverwachting voor de westkust. Bij harde noordwestenwind gaan boottochten naar de Blauwe Grotten en langs Navagio soms niet door; plan ze dan op een windstillere ochtend.

Het weer in april, mei en juni

In april is Zakynthos groen en bloeiend, maar het zeewater is met 16 graden nog fris en er kan nog een regenachtige dag tussen zitten. Veel hotels openen in de loop van april of begin mei. Het is een prima maand voor wandelen en rondrijden, minder voor een strandvakantie.

Het weer op Zakynthos in mei is aangenaam: overdag rond de 24 graden, veel zon en weinig regen. Zwemmen kan, maar de zee is met ongeveer 19 graden nog fris. In juni wordt het echt zomer, met temperaturen rond 29 graden en zeewater van ruim 20 graden. Juni is voor veel mensen de beste maand: warm, lange dagen en nog niet zo druk als juli.

Groene heuvels en turquoise zee aan de kust van Zakynthos
Door de winterregen blijft Zakynthos tot ver in de zomer groen

Juli en augustus: heet en druk

In het hoogseizoen ligt de middagtemperatuur rond de 31 tot 32 graden, met uitschieters naar 35 graden of meer tijdens een hittegolf. Regen valt er nauwelijks. Het zeewater is met 25 tot 26 graden heerlijk om lang in te liggen.

Dit is ook de duurste en drukste periode. De stranden in het zuiden en de boten naar de Blauwe Grotten zitten vol en de prijzen van hotels en huurauto’s liggen het hoogst. Plan uitstapjes vroeg op de dag en houd rond het middaguur een siësta. In droge zomers is er ook kans op bosbranden, vooral in de beboste heuvels; volg dan de aanwijzingen van de lokale autoriteiten.

Het weer in september en oktober

September is een van de mooiste maanden. Het is nog rond de 28 graden en het zeewater is na de hele zomer op zijn warmst, rond 25 graden. Na de Nederlandse schoolvakanties wordt het rustiger op de stranden en dalen de prijzen. Een enkele onweersbui is mogelijk, vooral in de tweede helft van de maand.

Het weer op Zakynthos in oktober is wisselvalliger. Overdag is het met ongeveer 24 graden nog prima, en de zee is met zo’n 23 graden goed om in te zwemmen. Wel neemt de kans op regen toe, soms met stevige buien. Vanaf half oktober gaan steeds meer hotels, restaurants en bootverhuurders dicht. Kies je voor oktober, boek dan bij voorkeur in de eerste helft van de maand en in een grotere plaats als Tsilivi, Laganas of Zakynthos-stad.

Wind, bosbranden en aardbevingen

De wind is op Zakynthos meestal een verademing, maar bij een stevige noordwester kan de zee aan de westkust en in het noorden ruw worden. Boottochten naar de Blauwe Grotten gaan dan soms niet door. De zuidkust en de Baai van Laganas blijven bij die wind vaak rustig.

In hete, droge zomers is er kans op bosbranden. Rook nooit in de natuur, gooi geen peuken uit de auto en volg waarschuwingen via de Griekse noodberichten op je telefoon. Zakynthos ligt bovendien in een seismisch actief gebied. Lichte aardbevingen komen geregeld voor en zijn meestal onschuldig; de gebouwen zijn erop gebouwd.

Winter op Zakynthos

Van november tot en met maart is Zakynthos een rustig eiland waar vooral de eigen bewoners leven. Het is overdag 14 tot 19 graden, maar het regent geregeld en de meeste toeristische voorzieningen zijn gesloten. Er zijn dan ook nauwelijks rechtstreekse vluchten vanuit Nederland.

Wie in de winter gaat, verblijft het best in Zakynthos-stad, waar cafés en winkels het hele jaar open zijn. Hoe je buiten het seizoen op het eiland komt, lees je bij reizen naar Zakynthos. Voor de zomermaanden vind je per badplaats meer informatie bij plaatsen op Zakynthos.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Zakynthos?

Voor een strandvakantie is half juni tot eind september ideaal. Wil je het eiland verkennen zonder grote hitte, kies dan mei of de tweede helft van september.

Hoe warm is het op Zakynthos in oktober?

In oktober is het overdag gemiddeld ongeveer 24 graden en 's nachts rond 15 graden. Het zeewater is met zo'n 23 graden nog prima om te zwemmen, maar de kans op regen is groter dan in de zomer.

Hoe warm is het zeewater op Zakynthos?

Het zeewater is het warmst in augustus en september, rond 25 tot 26 graden. In juni is het ongeveer 22 graden en in mei rond 19 graden.

Regent het veel op Zakynthos?

In de zomer nauwelijks: in juli en augustus valt gemiddeld maar één regendag per maand. Van november tot en met januari regent het wel vaak, met meer dan tien regendagen per maand.

Is het in mei warm genoeg om te zwemmen op Zakynthos?

Het is in mei met ongeveer 24 graden warm genoeg om op het strand te liggen. Het zeewater is met ongeveer 19 graden nog fris, dus zwemmen is vooral iets voor wie daar niet tegen opziet.

Zakynthos

Meer over Zakynthos

Navagio-baai op Zakynthos met turquoise water en witte kliffen, gezien vanaf het uitkijkpunt

Zakynthos: overzicht

Witte kliffen, Blauwe Grotten en schildpadden in de Laganasbaai

Kalkstenen rotsboog boven helderblauw water bij de Blauwe Grotten van Zakynthos

Bezienswaardigheden

Navagio, Blauwe Grotten, schildpadden en meer

Strand op Zakynthos met rijen parasols en helder blauw water

Stranden

Zandstranden, rotsbaaien en schildpaddenstranden

Rieten parasols en een strandbar aan een zandstrand op Zakynthos

Hotels

Hotels per regio, all inclusive en adults only

Uitzicht vanaf Bochali over Zakynthos-stad, de haven en de baai

Plaatsen

De hoofdstad en alle badplaatsen vergeleken

Rondvaartboot bij de witte kliffen van Zakynthos in helderblauw water

Reizen & vervoer

Vluchten, vliegveld, autohuur en veerboot