Strand met rieten parasols en strandbedjes op Rhodos op een zonnige zomerdag

Het weer op Rhodos en de beste reistijd

Rhodos is een van de zonnigste plekken van Griekenland. Zo ziet het weer er per maand uit en zo kies je de beste reistijd.

Rhodos heeft een mediterraan klimaat met lange, hete zomers en milde, nattere winters. Van mei tot en met oktober is het weer zo stabiel dat je bijna elke dag zon kunt verwachten. In de winter is het eiland groen, rustig en een stuk koeler.

Hieronder vind je een klimaattabel met gemiddelden per maand en per seizoen uitleg over wat je kunt verwachten. Zo zie je snel of je beter in april, juli of oktober naar Rhodos kunt gaan.

In het kort

  • Beste reistijd: mei, juni, september en begin oktober.
  • Juli en augustus zijn heet (rond 31 °C) en vrijwel droog.
  • Het zeewater is het warmst van juli tot en met september (25 tot 26 °C).
  • Van november tot en met maart valt de meeste regen en is het stil op het eiland.

Klimaattabel Rhodos per maand

De cijfers zijn afgeronde gemiddelden over meerdere jaren, gemeten bij het vliegveld en Rhodos-stad. Het weer in een bepaalde week kan dus afwijken, zeker in het voor- en naseizoen.

MaandMax. temp. (°C)Min. temp. (°C)Zeewater (°C)Zonuren per dagRegendagen
Januari151117512
Februari161116610
Maart17121788
April20151895
Mei241820103
Juni282223121
Juli312525130
Augustus312526120
September282326101
Oktober25192484
November21162167
December171219511

Regendagen zijn dagen met minstens een millimeter neerslag. Zelfs in de wintermaanden schijnt de zon vaak nog een paar uur per dag tussen de buien door.

De beste reistijd voor Rhodos

Voor de meeste mensen zijn mei, juni, september en de eerste helft van oktober de fijnste maanden. Overdag is het tussen de 24 en 28 graden, het water is aangenaam en het is minder druk dan in de schoolvakanties. Ideaal als je strand wilt combineren met uitstapjes naar de oude stad en Lindos.

Zoek je echte zomerhitte en wil je vooral aan het water liggen, dan zijn juli en augustus perfect. Houd er wel rekening mee dat hotels en vluchten dan het duurst zijn en dat bekende plekken als Lindos druk zijn.

April en eind oktober zijn geschikt voor wandelen, fietsen en cultuur. Zwemmen kan dan ook, maar het water is fris en niet elke strandtent is open.

Let ook op de Nederlandse schoolvakanties. In de meivakantie en de herfstvakantie stijgen de prijzen, terwijl het weer dan meestal goed is. Ben je flexibel, dan vind je in de tweede helft van juni en de eerste helft van september vaak de beste combinatie van weer, rust en prijs. Meer over het prijsniveau per type accommodatie lees je bij de hotels op Rhodos.

Tip: boek je voor de zomer en reis je met kinderen, kies dan een hotel aan de beschutte oostkust. Daar is het water rustiger en voelt de wind minder fel dan aan de westkust bij Ixia.

Het weer op Rhodos in de lente (maart tot en met mei)

In maart is het nog wisselvallig, met ongeveer 17 graden en geregeld een bui. Het eiland is dan op zijn groenst, met bloeiende bermen en heuvels vol wilde bloemen.

April is het begin van het seizoen. De temperatuur loopt op naar zo’n 20 graden en het wordt merkbaar droger. Rond Pasen gaan de meeste hotels open. Het zeewater is met 18 graden nog fris, dus vooral geschikt voor een korte duik.

In mei is het met gemiddeld 24 graden al echt zomers. Regen is zeldzaam en de zon schijnt zo’n tien uur per dag. Een uitstekende maand voor wie warmte wil zonder de drukte van de zomer. Wie in mei of de meivakantie gaat, kan de strandbedjes vaak nog vrij kiezen.

De zomer: juni, juli en augustus

In juni zit je op ongeveer 28 graden en wordt het water snel warmer. Het is een van de prettigste maanden: lange dagen, nauwelijks regen en nog niet de grootste drukte.

Juli en augustus zijn de warmste maanden, met gemiddeld 31 graden overdag en tropische nachten rond de 25 graden. Op hete dagen kan het in het binnenland boven de 35 graden komen. Aan de kust waait dan vaak de meltemi, een droge noordenwind die verkoeling brengt. Vooral de westkust bij Ixia en Ialyssos krijgt daar veel van mee, de oostkust is beschutter.

Door de hitte en de droogte is er in de zomer kans op natuurbranden. In juli 2023 moesten in het zuiden van het eiland duizenden mensen worden geëvacueerd. Volg in zo’n situatie altijd de aanwijzingen van je hotel en de lokale autoriteiten.

Golven slaan tegen een rots aan de winderige kust van Rhodos
Door de meltemi heeft de westkust van Rhodos in de zomer vaak golven

Het weer in september, oktober en november

September is voor veel kenners de mooiste maand. Het is met ongeveer 28 graden nog volop zomer, het zeewater is op zijn warmst en na half september wordt het rustiger.

In oktober zakt de temperatuur naar gemiddeld 25 graden. De eerste helft van de maand is meestal zonnig en het water is met 24 graden nog prima om te zwemmen. Later in de maand kan er een flinke onweersbui vallen. Een herfstvakantie op Rhodos is daardoor nog steeds een goed idee, en veel prettiger dan het Nederlandse najaar.

In november neemt de regen toe en sluiten veel hotels aan de kust. Met overdag zo’n 21 graden is het nog zacht, maar je moet rekening houden met grijze, natte dagen.

De winter op Rhodos

Van december tot en met februari is het overdag 15 tot 17 graden en ’s nachts rond de 11 graden. Dit is de natste periode van het jaar, met ongeveer tien tot twaalf regendagen per maand. Sneeuw valt alleen af en toe op de hoogste top, de Attavyros van ruim 1.200 meter.

Een wintervakantie aan het strand is het dus niet, maar Rhodos-stad blijft het hele jaar levendig. Wie in de winter gaat, overnacht het best in de stad en bezoekt musea en de oude stad zonder drommen toeristen. Kijk op de pagina plaatsen op Rhodos welke plekken ook buiten het seizoen leuk zijn.

Zeewatertemperatuur en wind: oostkust of westkust?

Het zeewater rond Rhodos is van juli tot en met oktober boven de 24 graden. In het voorjaar is het een stuk frisser: in april rond de 18 graden en in mei rond de 20 graden.

Het verschil tussen de kusten is groter dan veel mensen denken. De westkust ligt open voor de noordwestenwind en heeft vaker golven. Dat is fijn voor windsurfers, maar minder voor kleine kinderen. De oostkust, met Faliraki, Kolymbia en Lindos, heeft meestal vlakker en helderder water. Twijfel je over je strand, kijk dan bij de mooiste stranden van Rhodos welke kust bij jou past.

Veelgestelde vragen

Wat is de beste maand om naar Rhodos te gaan?

Mei, juni en september zijn voor de meeste reizigers de beste maanden. Het is dan zonnig en warm, maar niet zo heet en druk als in juli en augustus. Voor zwemmen is september ideaal, omdat het zeewater dan het warmst is.

Hoe warm is het op Rhodos in oktober?

In oktober is het overdag gemiddeld zo'n 25 graden en 's nachts rond de 19 graden. Het zeewater is ongeveer 24 graden. De eerste helft van de maand is meestal zonnig, in de tweede helft neemt de kans op een bui toe.

Kun je in april al zwemmen op Rhodos?

Dat kan, maar het water is met ongeveer 18 graden nog fris. De luchttemperatuur ligt rond de 20 graden, dus april is vooral fijn voor wandelen en sightseeing. Vanaf eind mei wordt zwemmen voor de meeste mensen echt aangenaam.

Regent het veel op Rhodos?

In de zomer nauwelijks: van juni tot en met september valt er vrijwel geen regen. De meeste neerslag valt tussen november en februari, met ongeveer tien tot twaalf regendagen per maand. In die maanden wisselen buien en zon elkaar vaak af.

Waait het hard op Rhodos?

In juli en augustus waait vaak de meltemi, een stevige noordelijke wind. Aan de westkust bij Ixia en Ialyssos merk je die het sterkst. De oostkust ligt meer uit de wind en heeft dan meestal rustiger water.

Rhodos

Meer over Rhodos

Luchtfoto van Rhodos-stad met het lange stadsstrand en de blauwe zee

Rhodos: overzicht

Middeleeuwse oude stad, Lindos en zonnige stranden

De akropolis van Lindos op de rots boven de witte huizen van het dorp

Bezienswaardigheden

Oude stad, Lindos, Vlindervallei en de leukste dagtochten

Luchtfoto van de turquoise Sint-Paulusbaai bij Lindos met rotsen en bootjes

Stranden

Zandstranden, snorkelbaaien en kitesurfen bij Prasonisi

Luchtfoto van de westkust bij Rhodos-stad met hotels langs het strand

Hotels

All inclusive, adults only en gezinshotels per regio

De middeleeuwse stadsmuren van Rhodos-stad met daarachter de huizen van de oude stad

Plaatsen & badplaatsen

Rhodos-stad, Faliraki, Lindos en meer: waar verblijf je?

De Mandraki-haven van Rhodos-stad met het Sint-Nicolaasfort aan het water

Reizen & vervoer

Vliegtijd, vliegveld, transfers, bus en auto huren